شرکت سحـرفرازپیـمانــ

index1.png

تلفن

۰۹۱۲۴۹۰۴۷۰۷- 02166604826

canvas23.png

آدرس

تهران خیابان ستارخان خیابان خسروشمالی برج بهاران پ۶

سحرفرازپیمان

تابلو فرمان آسانسور چیست؟

محتوای که در این مقاله می خوانید

تابلو فرمان آسانسور چیست؟

امروز در مقاله تابلو فرمان آسانسور چیست؟ قصد داریم با شما عزیزان در رابطه با تابلو فرمان آسانسور صحبت کنیم. اگر بخواهیم یک توضیح کامل اما مختصر بدهیم به این صورت است که تابلو فرمان آسانسور در واقع مهم ترین بخش آسانسور می باشد چرا که آن را  می توان به عنوان هوش و مغز متفکر آسانسور در نظر گرفت. می توان گفت که اگر که اگر در این تابلو فرمان مشکلی رخ بدهد آسانسور به صورت کامل از کار می افتد و تا زمانی که مشکل تابلو برطرف نشود نمی توانید از آسانسور استفاده کنید.

انواع تابلو آسانسور

خوشبختانه امروزه با پیشرفت تکنولوژی باعث شده است که انواع مختلفی از تابلو فرمان به وجود بی آید، اما در این بخش می خواهیم با مهم ترین و بهترین تابلو فرمان هایی که امروزه برای آسانسور تولید شده است صحبت کنیم.

 1. تابلو فرمان 2 سرعت
  زمانی می شود که شما سوار آسانسوری می شود و در دو سرعت شما را جا به جا می کند. اگر بخواهیم واضح تر توضیح بدهیم اینگونه است که شما پس از سوار شدن در آسانسور شما را با سرعت نسبتا خوبی جا به جا می کند و هرچه نزدیک تر می شوید به طبقه مورد نظر سرعت به یکباره کم می شود. به این نوع تابلو فرمان ها اصطلاحا تابلو فرمان دو سرعته می گویند.
 2. تابلو فرمان آسانسور درایو دار
  می توان گفت که از بهترین نوع تابلو فرمان ها می باشد. آهن هم به این خاطر است که مانند تابلو فرمان دو سرعته عمل نمی کند چرا که از اول مسیر تا آخر مسیر با یک سرعت یکنواخت ادامه می دهد و به آهستگی متوقف می شود. علت اینکه این نوع تابلو فرمان نسبت به تابلو فرمان دو سرعته محبوب تر است این است که باعث افزایش طول عمر و کمتر شدن میزان خرابی را برای آسانسور ایجاد می کند.

معایب استفاده از تابلو فرمان دو سرعته

همان طور که در بالا برای شما عزیزان عرض شد تابلو فرمان دو سرعته معایب هایش نسبت به دیگر تابلو ها بسیار است که قصد داریم در این بخش انواع معایبی که تابلو فرمان دو سرعته دارد را ارائه دهیم.

 1. ضربه های ناگهانی
  زمانی که شما از تابلو فرمان دو سرعته استفاده می کنید باعث می شود که هنگام توقف یک ضربه جزئی وارد شود، از طرفی دیگر نوع موتور و عملکرد آن که به صورت کامل ارتباط دارد با تابلو فرمان وارد می شود و در دراز مدت میتواند عمر قطعات را بسیار کاهش دهد
 2. مصرف بالای برق
  تابلو فرمان 2 سرعته نسبت به تابلو فرمان درایودار بسیار مصرف برق بالایی دارد آن هم به این خاطر است که آسانسور به طور دائم در حال حرکت و توقف می باشد. این امر سبب این موضوع می شود که برق بالایی برای استارت و متوقف شدن مصرف کند.
 3. سر و صدای زیاد
  می توان گفت که اصلی ترین دلیلی که باعث شد تابلو فرمان 2 سرعته نسبت به تابلو فرمان درایودار کمتر استفاده شود سر و صدای بالای آن می باشد. توصیه ما به شما این است که اگر می خواهید آسانسوری بی نقص داشته باشید بهتر است که از تابلو فرمان درایودار استفاده کنید. 
 4. بالا رفتن میزان خرابی موتور
  تابلو فرمان زمانی که قرار است به موتور آسانسور وصل شود توسط 2 سیم پیچ به هم دیگر متصل می شوند. این امر باعث می شود که به مرور زمان 2 سیم پیچ از بین برود و به بخش های دیگر موتور آسیب بزند و در بعضی از مواقع قیمت تعمیر موتور آسانسور بسیار زیاد می شود.

 

کاربرد های تابلو 

حال می خواهیم بحث تابلو فرمان را تا حدی برای شما عزیزان تخصصی کنیم. علت استفاده از تابلو فرمان به این خاطر است که چندین کار را به صورت همزمان می تواند برای آسانسور انجام دهد. از دسته وظایف این تابلو فرمان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کنترل سرعت موتور برای آسانسور
 • تشخیص موقعیت کابین ثانیه به ثانیه
 • حفاظت به صورت کامل از تجهیزات به صورت الکترونیکی
 • کنترل کردن آسانسور برای حرکت
 • پردازش انواع درخواست مانند جا به جایی بین طبقات

اجزای تشکیل دهنده تابلو فرمان آسانسور

همانطور که میدانید هر دستگاهی ساخته شده از چندین قطعه می باشد. البته باید بگوییم که هر کدام از این قطعه ها به صورت الکترونیکی و ریزپردازنده ها می باشد. اما اجزا این وسیله عبارتند از:

 1. جعبه رویزیون
 2. برد الکترونیکی کنترل بار و فاز LPC
 3. برد الکترونیکی اصلی IMC
 4. برد Input و Output
 5. برد الکترونیک کابین CAB
 6. شارژ باتری IPS

چگونه می توانیم تابلو فرمان خریداری کنیم؟

شاید برای شما عزیزان سوال پیش بیاید که چگونه می توان تابلو  برای آسانسور خریداری کرد؟ در پاسخ باید بگویم امروزه سحر فراز پیمان تبدیل شده است به یکی از بهترین فروشگاه هایی که شما عزیزان می توانید به صورت آنلاین تابلو  مورد نظر را سفارش دهید. اما توصیه ما به شما این است که اگر می خواهید یک تابلو فرمانی خریداری کنید که تا پایان عمر مناسب شما باشد تابلو فرمان درایودار می باشد. حد اقل ترین قیمتی هم که می توانید برای خرید تابلو  هزینه کنید 18 میلیون تومان می باشد که البته با نوسانات بازار امکان دارد این قیمت بالا یا پایین برود.

نتیجه گیری

در مقاله تابلو فرمان آسانسور چیست؟ به این جمع بندی میرسیم که امروزه بهترین نوع تابلو فرمان آن تابلو فرمانی است که دارای درایو باشد چرا که اگر از تابلو فرمان های دو سرعته استفاده کنید امکان دارد در دراز مدت به دستگاه شما آسیب های وارد کند. از طرفی دیگر حد اقل ترین قیمتی که می توانید برای خرید تابلو فرمان در نظر گرفت 18 میلیون تومان می باشد. از اصلی ترین قطعاتی که در تابلو فرمان به کار رفته می توان به برد الکترونیکی اصلی IMC اشاره کرد. امروزه فروشگاه سحر فراز پیمان تبدیل شده است به یکی از بهترین فروشگاه هایی که شما عزیزان می توانید علاوه بر تابلو فرمان اجزای دیگر آسانسور را خریداری کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *